Bölüm Başkanından

Sevgili Öğrencilerimiz,

Moda Tasarımı Bölümü Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Başkent Üniversitesi, Bağlıca kampüsü içerisinde yer almaktadır. Bölümümüz 2011-2012 öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Öğretim programı ve 4 yıllık lisans eğitimini kapsamaktadır. Öğretim programında yer alan dersler: temel, mesleki seçmeli ve seçmeli dersler olmak üzere gruplanmaktadır. İkinci yılda başlayan uygulama ağırlıklı derslerde öğrenciler hem tasarımlarını üretme olanağı bulmakta, hem de sektöre yönelik çalışmalarla kendilerini geliştirmektedir. Moda Tasarımı iş kollarına göre belirlenen ve güncellenen mesleki seçmeli derslerle öğrencilerin istedikleri dallarda uzmanlaşmasına olanak sağlanmaktadır.

Bu bölümümüzden mezun olan öğrenciler, Moda Tasarımcısı unvanı alırlar. Mezunlarımız, serbest tasarımcı olarak çalışabildikleri gibi, moda ve hazır giyim sektöründe, tasarım stüdyolarında, sahne sanatları ile ilgili resmi ve özel kurumlarda, sinema ve televizyon kurumları ile daha pek çok alanda tasarımcı olarak çalışma olanağı bulabilirler.

Bölümümüzden mezun olan ve halen okumakta olan öğrencilerimizin başarıları ve mezunlarımızı istihdam eden sektör temsilcilerinin olumlu geri bildirimleri bizleri her geçen gün daha da ileri taşımaktadır. Başkent Üniversitesi olarak; gerek kurumsal yapımız, gerek sosyal ve fiziki imkanlarımız, donanımlı eğitim kadromuz ve uluslararası etkileşim temelli eğitim programlarımızla  diğer tüm alanlarda olduğu gibi Moda Tasarımı alanında da son derece iddialıyız. Sizleri de Başkent Üniversitesi ailemizin bir parçası olarak görmek bizleri mutlu edecektir. Hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz mesleklere sahip olmanız dileğiyle…